2013 yılında bu yana birçok yaş grubundan kişiye uzay bilim ve teknolojilerinin önemini aktarmak için çaba sarfediyorum. 2013 - 2015 yılları arasında devam eden Astronomi ve Bilimde Kariyer online seminer serileri kararım dışında ekibin dağılması sonucu sonlandı. O dönemde binlerce gence uzayı anlatma fırsatı buldum. Bu vesileyle o dönem bize teknik desteği sağlayan MEB Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı'na sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. 2015 yılından bu yana kurucusu olduğum Gelecek Uzayda projesi kendi kategorisinde en geniş kitleye ulaştı ve büyüyerek bugünlere kadar geldi.

Geleceğin uzayda olduğuna olan derin inancımın verdiği güçle topluma uzmanlık alanım olan astronomiyi ilgi çekici ve yalın bir dille aktarmaya çalıştığım bu yolculuk, 2015 yılından itibaren Gelecek Uzayda sloganıyla devam etti. #gelecekuzayda seminerler, söyleşiler, bilim-toplum projeleri, danışmanlık ve astronomi eğitimi basamaklarını içermektedir. Geçmiş ve devam eden #gelecekuzayda etkinliklerine bu sayfanın alt başlıklarından ulaşılabilirsiniz.

İnanıyorum ki, insanlık bu gezegende hayat buldu ancak yok oluşu bu gezegende olmayacak. Bizler kozmik denize yelken açmak için yaratılmış, meraklı canlılarız.

Dr. Selçuk Topal

Gelecek Uzayda   #gelecekuzayda

© 2019 by RenovatiO

  • Twitter
  • Instagram
  • YouTube
  • Facebook Social Icon
  • LinkedIn Social Icon

Son güncelleme: 03.06.2020